Reference

   

Poradenství & mezigenerační soužití

Zajišťujeme poradenství pro rodiny, seniory a spolky v oblasti finanční a počítačové gramotnosti, dluhových pastí, prevence proti šmejdům a bezpečnostních opatření.

Mezigenerační čtení je další aktivitou Ad fontem, tímto projektem se snažíme o aktivní zapojení seniorů a aktivní mezigenerační trávení volného času. Jednotícím prvkem je právě zájem o knihu a četbu. Akce je pořádána pravidelně ve spolupráci s knihovnou Jiřího Mahena v Brně.

   

Senioři & internet

Pomáháme zvyšovat IT gramotnost u seniorů a sociálně slabých a vyloučených, aby snáze našli uplatnění na trhu práce. Vybavujeme je chytrými telefony a tablety s unikátní aplikací, která jim pomůže orientovat se v různých životních situacích.

   

Mobilní aplikace & databáze

Vytváříme mobilní aplikace pro Android a iOS, které využívají napojení na databáze, registrace a zobrazují data podle místa, kde se uživatel nachází. Databáze jsou tvořena s vysokým stupněm ochrany a dostupností prostřednictvím mobilních aplikací a webových stránek. Vždy dbáme na to, aby Vaše data byla chráněná a nedostal se k nim nikdo nepovolaný.

   

ID Senior

Projekt vznikl jako reakce na potřebu univerzálního průkazu pro starobní důchodce, jehož platnost by byla časově i lokálně neomezená. Zároveň měl zajistit svému držiteli oficiálně uznávaný doklad, který by mu pomohl v různých životních situacích.

ID senior je identifikační karta seniora. Slouží jako doklad prokazující status důchodce. Karta je vydávána zdarma a má neomezenou časovou platnost. Je určena pro invalidní a starobní důchodce.

Více na www.idsenior.cz

Taneční kurzy a workshopy

Ad fontem pravidelně pořádá workshopy v klasickém tanci, moderním tanci a stepu. Akce se konají v prostorách baletních studií v Brně hlavně o víkendech a během školních prázdnin.

Spolupracujeme s pedagogy Taneční konzervatoře Brno, tanečníky Národního divadla Brno a pedagogy úspěšných tanečních škol z ČR i zahraničí. Některé workshopy se zahraničními lektory se konají v anglickém jazyce, děti tak zlepšují svoje znalosti cizího jazyka a učí se komunikovat i v jiném prostředí.

Taneční pobyty pro děti i dospělé

Ad fontem pravidelně pořádá pobyty s výukou klasického tance pro děti i dospělé. Akce se koná každý rok v srpnu na Slovensku, v blízkosti města Banská Štiavnica a je určena pro pokročilé tanečníky od 8 do 18 let.

Součástí pobytu je také kurz baletu pro dospělé, který využijí hlavně rodiče tanečníků, kteří se důkladně protáhnou a zpevňují svalový tonus celého těla. Akce se koná ve spolupráci s pedagogy Tanečného konzervatória Liptovský Hrádok.

   

Family Fest – nejen pro rodiny s dětmi

Akce proběhla v rámci Brněnské muzejní noci v sobotu 20. května 2017 na Zelném trhu v Brně.

Návštěvníci si mimo jiné užili vystoupení Jogínků, Divadla Genus, Líšeňáčku, gospelu a dalších vystupujících. K oddechu byla připravena chillout zóna kde si nejen děti užili zábavu se stavebnicemi. Ve výtvarné dílně jste si mohli vyrobit vzpomínku na Brněnskou muzejní noc 2017. Součástí byly i ukázky cvičení pro všechny generace, vystoupení dětských i seniorských souborů, čtení, zpěv i zábava pro celou rodinu.

Více o akci se dočtete na našem facebooku.

[custom-facebook-feed]