O nás

Jsme nezisková organizace, založená za účelem podpory rodin a seniorů. Našim posláním je pomáhat sociálně slabým, seniorům a vyloučeným sociálním skupinám.

Každoročně spolupracujeme na realizaci zdravotní osvětové kampaně „Dny Dětské Onkologie“ a „Brno na Růžovo“. Svou podstatou jsme organizací, která pomáhá se šířením osvěty, která pomáhá s prevencí.

Současné trendy, styl komunikace, rychlost a sdílení informací, chytré telefony, tablety. Všechny tyto technologie mají sloužit lidem, pomáhat jim a usnadňovat práci, ale pro některé mohou být matoucí a uživatelsky nepřístupné.

Jsme tým lidí, kteří se starají o to, abyste měli data vždy po ruce, aby vás neotravovaly zbytečné reklamy a spoty, a aby komunikační prostředí pro vás bylo co nejjednodušší a vaše práce s daty byla příjemnější. Snažíme se, aby moderní technologie lidem sloužily a ne naopak.

Ad fontem působí v oblasti informačních a komunikačních technologií (zkráceně ICT). Specializujeme se na databáze a mobilní aplikace. Zaměřujeme se na práci s daty, dbáme o jejich bezpečnost a maximální využitelnost. Chcete-li se vyznat ve svých datech a mít je přístupná z počítače, tabletu či chytrého telefonu, obraťte se na nás! Připravíme Vám řešení na míru.

Ad fontem se také věnuje organizaci kulturních akcí. Mimo jiné se zaměřením na mezigenerační soužití a podporu mezigeneračních vazeb.

Komentované mezigenerační procházky

Aktuální informace k současné situaci
– preventivní opatření

Naši dobrovolníci pro vás šijí roušky, které bezplatně distribuujeme především seniorům. Sdílíme informace a radíme preventivně v situaci, která může být především pro starší občany složitější a méně přehledná. Prosíme dodržujte zásady správné hygieny a to nejen tělesné, ale i duševní.

Základní kontakty ve stavu nouze:

      

Sháníte roušku?

Jak zvládáte stres během nákazy COVID-19?

Jak si správně mýt ruce:

Oslavy svátku seniorů

V roce 2020 (22. 9.) pořádáme za přispění Moravskoslezského kraje oslavy Svátku seniorů v Bruntále. Z ohledem na aktuální situaci s šířením nemoci COVID-19 proběhla akce online.

Stále více lidí u nás využívá internet

37%
lidí v ČR používá internet v mobilu*
48%
lidí ve věku 55–74 let pravidelně využívá internet*

* dle údajů Českého statistického úřadu za rok 2019

Srdečně Vás zveme na Seniorskou akademii